Minulé ročníky Volejte: 777 874 587

Ročníky letní » 10.ročník - 21.června 2008

10.ročník - 21.června  2008
12.04.2010

Snažili jsme se, aby jubilejní ročník byl něčím vyjímečný a nezapomenutelný. Snad se nám to podařilo i výběrem trasy, kdy jsme se dostali zcela vyjíměčně, až na samý severní okraj jesenického okresu do nejnižších nadmořských výšek v dosavadní historii, na Vidnavsko. Stejně jako již 2x v minulosti se, v rámci kulatého jubilea, nechali ušít nové příležitostní dresy, tentokráte v Táboře u firmy Kalaš.

Pozvánka na 10.ročník Mountainbike summer solstice

 Počet účastníků: 106

Trasa: Petříkov, Černý potok, Smrk, Nýznerovské vodopády, Nýznerov, Žulová, Kobylá nad Vidnávkou, Velká Kraš - koupaliště, Habina, U dubu, Černá Voda, Grunberg, Vápenná, Ztracené údolí, Pod Kopřivným, Horní Lipová, Ramzová, Petříkov.

Mapa, profil a popis trasy: 

 Po náročném výjezdu na Smrk byl pro všechny odměnou dlouhý nádherný sjezd do Nýznerova, kde bylo první občerstvení a odtud jsme pokračovali do Kobylé. Zde začíná krásná část etapy,kdy jsme loukami a lesy sjížděli až do Velké Kraše na koupaliště, k druhému občerstvení. Pro některé to také byla možnost osvěžit se v místním bazénu eventuálně přijít u svůj umělý chrup (že Emane ?). Hlavní občerstvení bylo v Černé Vodě "U Adámka", kde nás však zklamala úroveň obsluhy a proto se někteří z nás bez zastavení řítili k další osvěžovně do Vápenné k Drescherům. Následné stoupání Ztraceným údolím bylo pro některé účastníky skutečným očistcem, které však bylo vykoupeno příjemným posezením v penzionu Kovárna v Horní Lipové. Tradiční závěrečný výšvih od Kovárny na Ramzovou je vždy tvrdou zkouškou vůle pro všechny. Večer s živou muzikou, tanci a rozdáváním cen pro vítěze i poražené byl o půlnoci zpestřen slavnostním výročním ohňostrojem.


Sponzoři

DIKStudio 4ForentaKolimaxSport GrillPenzion KovárnaWooxSun ski&board schoolStabytLesy ČRBirkiFALSIcebreakerOndrstrojRemaxEUROHARDSki Areál Červenohorské sedlo