Minulé ročníky Volejte: 777 874 587

Ročníky letní » 11.ročník - 20.června 2009

11.ročník - 20.června 2009
12.04.2010

První ročník druhé desítky se vyznačoval vysokou účastí "závodníků", poprvé máme možnost uvítat zahraničního návštěvníka a to hned až z Nového Zélandu, a současně část etapy jede také nejmladší účastnice - Saška Pospíšilová (Šumáková), které bylo v den závodu půl roku a 17 dnů.

Bohužel jsme letos ztratili dalšího cyklistu z našich řad. Už s námi nikdy nepojede Jarda Vudmaska.

Pozvánka na 11.ročník Mountainbike summer solstice

Počet účastníků: 125

Trasa: Petříkov, Ostružná, Františkov, U mlýna, Pod Černou strání, Kouty nad Desnou, Pod Šindelnou, Červenohorské sedlo, Filipovice - Pepova bouda, Javořík, Pod Sněhulákem, Pod Obřími skalami, Ramzová, Petříkov.

Profil a popis trasy.

Celá etapa byla pojata jako mírná kopie nultého ročníku, leč v obráceném směru. Začátek etapy vcelku nešťastný, kdy je třeba cyklistku Terezu Mikulenkovou odvést po pádu z kola do nemocnice, poté však krásná vrstevnice pod Černou strání až do Koutů n.Desnou. Zde první občerstvení před vražedným stoupáním na Červenohorské sedlo a odtud svižně ke druhé občerstvovací stanici do Filipovic na Pepovu boudu, kde někteří lehce rozjíždějí večírek. Po nekonečném stoupání k Obřím skalám sešup na Ramzovou a poté už jen skok do Petříkova na závěrečný večírek.

 

 


Sponzoři

DIKStudio 4ForentaKolimaxSport GrillPenzion KovárnaWooxSun ski&board schoolStabytLesy ČRBirkiFALSIcebreakerOndrstrojRemaxEUROHARDSki Areál Červenohorské sedlo