Minulé ročníky Volejte: 777 874 587

Ročníky letní » 12.ročník - 19.června 2010

12.ročník - 19.června 2010
22.04.2010

Tak a je to za námi!!!!

V sobotu 19.června 2010 se nás sešlo nejvíce v celé historii našeho cyklistického výletu, trasa nás letos zavedla do oblastí kolem Černé Vody a vyzkoušeli jsme si jízdu po Rychlebských stezkách, což jsou single-track cestičky kopírující dřívější lovecké stezky, které vybudavala parta nadšenců z Černé Vody v minulém roce.

Pozvánka na 12.ročník Mountainbike summer solstice

Počet účastníků: 127

Trasa: Petříkov, Ramzová-Větrolam, Nad Pyšnou loukou, Lesní bar, Pod Lučním vrchem, Oblý vrch, Ztracené údolí, Lesní čtvrť, Arcibiskupský lom, Černá Voda, Mariin pramen, Pod Sokolím vrchem, Žulový vrch, Arnoštův krmelec, Pomezí, Horní Lipová - Kovárna, Ramzová - Větrolam, Petříkov.

Mapa, popis a  profil trati:

 

Mapa letošní trasy s fotodokumentací

I přes poměrně nepříznivou předpověď počasí jsme měli štěstí a během celého dne byly ideální cyklistické podmínky, nepršelo nám a v druhé polovině trati nás provázelo i sluníčko. Před startem etapy nám požehnal otec Josef z Lipové lázní, což pro většinou neznabohů bylo příjemným překvapením a pro věřící menšinu vzpruhou do následujících 65 kilometrů. Na občerstvovacích  stanicích (Lesní bar, Černá Voda a Kovárna v Horní Lipové) vše probíhalo bez větších komplikací, jen ta  parta kolem Emana nedbala dobře míněných předstartovních rad ohledně maximálního počtu kořalek v počtu pěti na jednu zastávku, a tak Eman s malym Malym přijeli na kolech do cíle ve 233o a Malej už kolem 213o, bohužel však ve sběrném voze. Naštěstí se přes den nestal žádný vážnější úraz, nicméně množství defektů a různých technických problémů nebralo konce. O většinu těchto problémů se nám postarali naši mechanici na trati - Zdeněk Šusťák Hájek a Staňa Arucidis - hoši děkujeme!

Po dojezdu a tradiční večeři vypukla kolem 203o nevázaná zábava, která byla po 22oo hod.přerušena slavnostním vyhlášením sportovních výsledků i výsledků anketních. Nejvytrvalejší umělci nám vydrželi na parketu, na stolech i pod stoly až do ranních hodin...

Výsledky sportovní a anketní:

Nejrychleji celou trať projel: Jan Stibůrek

Losovaný vítěz a champion 12.ročníku Mountainbike summer solstice 2010 : Jirka Harenčák

Největší pád předvedla : Kristýna Kubištová

Nejvíce se činil u barů , pultů a náleven : Malej 

Nejlepší vrchař závodu: Martin Surových

Srazili se se vzteklým psem a byli pokousáni: Sylva Káňová , Robert Vranka , Míla Šilar

Jubilejní Šumákovu cenu obdržela: Petra Bumbálková

Nejméně dnů do konce svobody (25.června 2010 se žení) : Zdeněk Šilar

Nejstarší účastník: Václav Dvořák

 

Děkujeme Vám všem , že jste s námi přijeli přivítat léto, sponzorům za jejich finanční podporu a věcné dary, Robertu Neugebauerovi za skvělou fotodokumentaci celé akce a těšíme se na setkání s Vámi všemi nejpozději za rok na 13.ročníku Mountainbike summer solstice 2011!!!!!

UŽIJTE SI LÉTO!!!!!!!

 


Sponzoři

DIKStudio 4ForentaKolimaxSport GrillPenzion KovárnaWooxSun ski&board schoolStabytLesy ČRBirkiFALSIcebreakerOndrstrojRemaxEUROHARDSki Areál Červenohorské sedlo