Minulé ročníky Volejte: 777 874 587

Ročníky letní » 13.ročník - 18.června 2011

13.ročník - 18.června 2011
29.01.2011

Všechny zájemce a nedočkavce upozorňujeme, že letošní 13.ročník se jede 18.června 2011Mrkající...

V pondělí 21. března 2011 krátce po půlnoci - v 00 h 20 min SEČ vstoupilo Slunce do znamení Berana a nastala jarní rovnodennost. Začalo astronomické jaro, které potrvá až do letního slunovratu, který nastane 21. června, tedy do období našeho závodu ve výletním tempu.

Pro nás nastává období, kdy pomalu začínáme s přípravami letošního ročníku a někteří z nás již také s vlastní fyzickou přípravou na kole - to znamená, že vytáhli z kůlen, sklepů a garáží svá, ještě od loňského podzimu zabahněná kola, a najíždějí své první bolavé kilometry... Letošní trasa je zatím pouze v hrubých obrysech, nicméně je téměř 100% jisté, že nás po delší době zavede opět na Staroměstsko...

Rozloučení se zimou a uvítání jara a nové cyklistické sezóny chystáme na pátek 1.dubna 2011, kdy se uskuteční 1.Petříkovská zabijačka s následnou taškařicí...budete-li zrovna najíždět první jarní kilometry v tomto regionu, zastavte se na ovárek, prejtík či panáčka... 

V neděli 3.dubna 2011 jsme ještě vyrazili na poslední sníh, jako tradičně do oblasti Velké kotliny, abychom se definitivně rozloučili se zimou i na lyžích a po krátkém čase přesedli na bicykly...Počasí nám přálo a jak šampaňské, tak i řízečky z restaurace Gemer od naší Vlasty, nám přišli k chuti...Takže sbohem zimo Plačícía všichni na kola!!!! 

Tak...tradiční první jarní akci máme za sebou...letos jsme jeli jaro přivítat na Českomoravské pomezí a centrem našich výletů byly Svitavy a zejména Hotel Schindlerův háj. Trasy připravené Pepou Virblem Čehovským a Zdendou Šedou byly na to, že někteří seděli na kole poprvé od zimy místy zákeřné, nicméně jak Jeňoš, tak i Laďa všechny kopce vyjeli. Oba večírky se také povedly, zejména první s doprovodem piana byl hudebně zcela novátorský. Lepší počasí, které panovalo oba dva dny jsme si nemohli ani přát, a tak si myslím, že všichni odjížděli spokojeni a s porcí téměř 150 km na svých computerech. Fotodokumentaci dodáme co nejdříve(nyní drobné technické potíže) a tak jen drobná ukázka.

Jsme již na začátku května a je nejvyšší čas představit blíže letošní trasu...máme letos trošinku skluz, ale slibuji, že do 10 dnů bude vše napraveno a věci se pohnou mílovými kroky vpřed. Zatím všichni trénujte, protože 18.června je tu coby dup. Cyklistice zdar!!!!S vyplazeným jazykem

Jen ještě upozorňuji, že letos bude určitě zkrácen termín pro přihlášky u těch, kteří budou chtít tradiční tričko - předpokládám, že poslední termín bude 5.června 2011, ale vše ještě upřesním.

Letošní trasa je definitivně stanovena!!!! V  pondělí jsme projeli a stanovili s konečnou platností letošní trasu, která míří na Staroměstsko a svým profilem, délkou (59 km) i zastoupením všech povrchů si myslím, že bude patřit mezi moc pěkné a současně i rychléPřekvapený (samozřejmě pro ty, kteří pojmou naši vyjížďku jako závod).

Trasa: Petříkov, Černý potok, Císařská bouda, Ostružník, Kronfelzov, Branná, Vikantice, Vysoké Žibřidovice, Bystřiny, Pod srubem, Nad Hynčicemi, Návrší, Stříbrnice, Staré Město, Malé Vrbno, Kutný vrch, Branná, Ostružná, Petříkov.

Pozvánka na 13.ročník Mountainbike summer solstice:

               

Mapa s fotodokumentací:

  KřičícíKřičícíKřičící UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK PRO VŠECHNY, KTEŘÍ CHTĚJÍ PŘÍLEŽITOSTNÍ TRIKO JE 5.ČERVNA KřičícíKřičícíKřičící

Mapa trati: a profil:

Popis trati:

Po dnešní uzávěrce přihlášek pro ty, kteří chtějí letošní triko, máme již téměř 130 účastníků. Vypadá to, že by nás letos mohlo jet rekordní počet. Pro ty, kteří se přihlásí v následujících dnech nebo až na místě bude drobná rezerva trik, takže ještě máte šanci. Nám zbývá ještě doladit některé detaily ve smyslu kulturního programu, kvalitního jídelníčku a značení trati a budeme témeř hotovi.

Příští týden by bylo dobré se zaprezentovat v co nejvetším počtu již v pátek(samozřejmě, pokud to bude možné), abychom předešli sobotním ranním frontám a zmatku, a mohli tak v klidu v 10oo vystřelit šampaňské a vyrazit.

Výše zmiňované doladění kvalitního jídelníčku se mění ve skutečnost. Včera jsme v Petříkově pekli makrely a při tom vymýšleli různé speciality, které Šumák připraví (nebude samozřejmě chybět živáňská a Frňákovy koule) a dnes jsme projeli část trasy autem a vyřídili oběd ve Starém Městě pod Sněžníkem v hotelu Pohoda. Zejména za krásného počasí (které pochopitelně předpokládáme) nás restaurace i venkovní zahrádka určitě uspokojí. Už se těšíme!!!Úžasný

UŽ ZBÝVAJÍ JEN HODINY...zítra (pátek 17.června) jedeme značit trať, a potom už nám nezbývá nic jiného než vyrazit!!!!!! Z předpovědi počasí si nic nedělejte, třeba se vše v dobré obrátí... a kdyby jenom přeci pršelo, kdy jindy zmoknout než v červnu!!!!

Kdyby to jen trošku šlo, přijeďte se v co největším počtu zaregistrovat už v pátek 17.června (mimo jiné Šumák má narozeniny!!!), ať se v sobotu moc nezdržujeme. Kromě výše uvedené trasy Vás zkusíme nalákat i na známé Šumákovy dobroty.S vyplazeným jazykemS vyplazeným jazykemS vyplazeným jazykem

SEČTENO,PODTRŽENO,DOJETO...13.ročník Mountainbike summer solstice je minulostí. Nakonec se nás na startu v sobotu 18.června 2011 sešlo 136 účastníků(naprostá většína dojela i do cíle) a, přes zpočátku velmi nepříznivé předpovědi, nám počasí přálo. Bylo pod mrakem, teplota kolem 20 stupňů a občas na nás vykouklo i sluníčko. Jen ti, kteří přijeli do cíle po 18oo hod. lehce zmokli!! Během celého dne se nestal žádný vážnější úraz, nikdo nebloudil a i s jediným větším kopcem na celé trati se všichni vypořádali bez větších problémů. Občerstvovací stanice jak v Branné, tak i ve Starém Městě pod Sněžníkem (někteří stihli ještě Návrší, Stříbrnice i penzión Anežka v Ostružné) fungovaly bez komplikací a jídla i nápojů bylo podle posledních informací dostatek. V podvečer se, po zasloužené živáňské, rozběhl večerní program s tanečky a vyhlašováním vítězů...někteří ocenění byli překvapením - u některých jejich vítězství zas tak nepřekvapilo, a být 3x po sobě vítězem v jisté kategorii jistě zaslouží uznání!! Všichni vítězové obdrželi hodnotné ceny a množství cen bylo také rozdáno losováním. Tímto samozřejmě děkujeme všem sponzorům, kteří se na cenách podíleli.

Výsledky sportovní a anketní:

Nejrychleji celou trať projel: Adam Dvořák

Losovaný vítěz a champion 13. ročníku Mountainbike summer solstice: Zdeňka Šedová

Největší pád předvedl: Pavel Indra

U pultů, náleven a barů se nejvíce činil: Malej ( hatrick!!!)

Nejstarší účastník: Magdalena Kubcová

Nejmladší účastník: Filip Řeha

Poděkování si zaslouží všichni sponzoři, kteří přispěli jak finančně, tak i materiálně na zdárný průběh akce.

Velký dík pro: Jirku Hastíka, Staňu Arucidise, Zdeňka Šedu, Petra Maurera, Igora Vrbku, Roberta Nováka, Petra Nováka, Richarda Sotorníka, Petru Bumbálkovou, Bohouše Ducháčka, Zdeňka Mikulu, Pepu Šimečka, Jirku Harenčáka, Kamila Bortela, Mílu Šilara, Zdendu Šilara, Jirku Švuba, Jirku Daniše, Pepu Sekulu, Romana Kopřivu, Dana Arzta, Pavla Indru, Marka Schromma, Zdeňka Hájka, Davida Chovance, Kateřinu Stejskalovou, Martina Starého a manžele Šebečkovi. Za celodenní fotodokumentaci celé akce děkujeme Robertu Neugebauerovi.

Vám všem děkujeme za účast a Vaši  přízeň a těšíme se na setkání v roce 2012 na 14.ročníku Mountainbike summer solstice!!!!

                                                                                           Usmívající seUsmívající seUsmívající se UŽIJTE SI LÉTO!!!! Usmívající seUsmívající seUsmívající se

V úterý 21.června 2011 v 19 h 16 min SEČ doputovalo Slunce na úroveň Obratníku Raka a nastalo astronomické léto. V duchu našeho závodu jsme hodinu předtím dojeli na nejvyšší horu Moravy Praděd a přivítali příchod nejkrásnějšího ročního období. Počasí se lehce vymykalo obecné představě léta - déšť, mlha a + 6 st.C - nicméně na cestě zpět nám od Červenohorského sedla svítilo sluníčko a léto ukázalo svou vlídnou tvář.


Sponzoři

DIKStudio 4ForentaKolimaxSport GrillPenzion KovárnaWooxSun ski&board schoolStabytLesy ČRBirkiFALSIcebreakerOndrstrojRemaxEUROHARDSki Areál Červenohorské sedlo