Minulé ročníky Volejte: 777 874 587

Ročníky letní » 14.ročník - 23.června 2012

14.ročník - 23.června 2012
13.01.2012

Za všechny organizátory přejeme po všech stránkách úspěšný nový rok 2012, hodně zdraví a pohody a dovolujeme si připomenout, že letos JEDEME 23.ČERVNA !!!!

Tak jsme se konečně dočkali...zima skončila a v úterý 20.března v 6 14 začalo jaro a Sluníčko Usmívající sevstoupilo do znamení Berana. Letos jsme tuto událost zajeli přivítat do Beskyd a během tří dnů jsme se důstojně rozloučili s letošní lyžařskou sezónou. Po příjezdu klasická vycházka zakončená "posezením" v Kolibě a druhý den, jako již tradičně při naší návštěvě Okrouhlice, jsme vystoupali na Lysou horu na zbytcích sněhu. Snad poprvé za dobu, co na Lysou jezdíme, jsme měli krásné počasí s nádhernými výhledy.

V sobotu 14.dubna 2012 jsme se definitivně rozloučili s letošní lyžařskou sezónou naším tradičním výletem do oblasti Velkého Kotle. Přes vcelku nepříznivé počasí, kdy zvláště mlha nám chvílemi komplikovala orientaci, jsme si celý den užili jak na svahu, tak i na Ovčárně a závěr patřil posezení v Jesence v Jeseníku. Od příštího týdne zvolna přesedláváme na bycikly, neboť se blíží naše otvírání cyklistické sezóny, které je letos ve dnech 3.-5.května naplánovaná po cestách Zábřežské pahorkatiny, tak samozřejmě také naše vlajková akce - 13.ročník Mountainbike summer solstice. Takže sbohem zimo a hurá na kola...Mrkající


První cyklistická akce letošního roku je za námi...ve čtvrtek 3.května jsme se sešli na Gansbergu u Cotkytle v oblasti Zábřežské pahorkatiny. Jako každý rok jsme vyjeli zahájit cyklistickou sezónu mimo náš region. Během dvou dnů jsme se podívali do míst, kde vyrůstal a první cyklistické kilometry polykal náš oddílový kavárník Šumák, a dle ohlasu místní komunity jsme určitě ostudu, jak na trase, tak zejména na občerstvovacích stanicích, neudělali. V průměru jsme ujeli něco přes 100 km a spokojeni jsme museli být jak se s vými výkony, tak i s počasím, protože se na nás většinou smálo sluníčkoUsmívající se.

Máme měsíc do startu a během tohoto víkendu se nám konečně podařilo projet letošní trasu. Tentokrát jsme zvolili směr jihozápad a snažili jsme do celé trasy začlenit některé úseky, po kterých jsme ještě nejeli. Budeme projíždět přes Ramzovou, Brannou, Františkov, Přemyslov, Loučnou nad Desnou, Velké Losiny, Pekařov, Nové Losiny a zpět opět přes Brannou a Ostružnou do Petříkova. Celkem je to asi 66 km s jedním nádherným výjezdem, kde si vrchaři příjdou na své. Počet občerstvovacích stanic nebudeme přehánět, ale 3 jisté záchytné body Vám slibuji. Mapku celé trati se budu snažit dodat co nejrychleji. Zatím trénujte !!!!S vyplazeným jazykem

Všechno postupně nabírá obrátky... jsme téměř hotovi s designem letošního trika a po dvou letech budeme mít opět dámskou i pánskou verzi. Pro ty nejtrénovanější bude připravena i velikost XXXL!!!

 

 

Plačící PlačícíPlačící PlačícíPlačící PlačícíPlačícíPlačící PlačícíPlačícíPlačící ŽIVOT BOHUŽEL NEPŘINÁŠÍ JEN RADOSTNÉ OKAMŽIKYPlačícíPlačícíPlačícíPlačícíPlačícíPlačícíPlačícíPlačícíPlačícíPlačícíPlačící

...MOŽNÁ TO UŽ VÍTE...19.KVĚTEN 2012 BYL POSLEDNÍM DNEM ŽIVOTA NAŠEHO VELKÉHO KAMARÁDA...

                                                                MILANA ŠVIDRYHO SEDLÁČKA

                                        ... UŽ S NÁMI NIKDY NEPOJEDE...NEZAPOMENEME!!!!

 

 

Pozvánka na 14.ročník Mountainbike summer solstice:

Profil,mapa a popis tratě:

MrkajícíMrkajícíMrkajícíUZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ PŘÍLEŽITOSTNÍ TRIKO JE 7.ČERVNA 2012MrkajícíMrkajícíMrkající

 

Termín uzávěrky pro zájemce o trika se nám neúprostně blíží a mám jedno malé doporučení. Vzhledem k tomu, že se nám letos liší výrobce trik pánských a dámských, tak dle mého vlastního názoru by bylo dobré u pánských trik si objednat velikost o jedno číslo větší než jste zvyklí...jiná firma jiné velikosti...dámská trika jsou bez problémů. Pro dříve objednané tuto korekci provedeme za vás, ať nám poté nespíláte!!!

Všechny zájemce, kteří by chtěli nějakým způsobem podpořit naši akci ve smyslu finančního nebo věcného daru, prosíme, aby se přihlásili u organizátorů telefonicky či mailíkem do 12.ČERVNA 2012!!!

Uzávěrka přihlášek s příležitostným trikem je za námi, nicméně se ještě hlásíte a ptáte se na možnost objednat si triko...některé z Vás mohu potěšit...nějaká trika navíc, jako každý rok, budou...ale platí staré otřepané, kdo dřív...

14.ročník Mountainbike summer solstice 2012 je minulostí...v sobotu 23.června se nás na startu sešlo 155 a za krásného cyklistického počasí jsme těsně po 10oo vyrazili na trať. Vzhledem k tomu, že jsme velkou většinu tratě jeli po zpevněných cestách(asfalt nebo šotolina), téměř současně jsme všichni dorazili na hlavní občerstvení, což bylo pro nás, ale zejména pro obsluhující personál restaurace Stará pošta v Loučné nad Desnou, docela překvapení. Nakonec vše dopadlo dobře, většina z nás byla obsloužena v rozumném čase, a tak jsme si mohli vychutnat krásné prostředí zahradní restaurace. Většině z nás nečinil výrazné obtíže ani výjezd z Velkých Losin do Pekařova a dále na Tři Kameny a do 19oo byl téměř celý peloton v Petříkově. Za celý den nedošlo k žádnému závažnějšímu poranění(snad jen 2 pády) a i technické problémy se objevily také sporadicky (1x prasklý řetěz a ojedinělé defekty). Večerní zábavka vypukla kolem 20 oo a byla přerušena jen vyhlášením výsledků a poté pokračovala až do ranních hodin.

Výsledky sportovní a anketní:

Nejrychleji celou trať projel: Petr Novák

Losovaný vítěz a champion 14.ročníku Mountainbike summer solstice: Zdeněk Šeda

Nejhůře upadla: Jitka Kmoníčková

Nejstarším účastníkem byla: Kristýna Čecháčková

Nejmladší: Martin Kolář

Za zdárný průběh akce děkujeme všem, kteří nám přispěli jak finančně, tak i věcnými dary. Jsou to:

Pavel Stibor, Pavel Indra, Petr Maurer, Zdeněk Šeda, Míla Šilar, Zdeněk Šilar, Radek Bečička, Robert Novák, Petr Novák, Staňa Arucidis, Robert Vranka, Jirka Hastík, Roman Kopřiva, Marek Schromm, Daniel Arzt, Jiří Harenčák, Petra Bumbálková, Richard Sotorník, Jarek Hrubý, Zdeněk Hájek, David Chovanec, Rostislav Simkovič, Katka Stejskalová, Zdeněk Oškera a Roman Štencl.

Za fotodokumentaci témeř celého dne děkujeme Petru Cinkovi.

Samozřejmě velký dík patří i Vám všem, kteří jste s námi jeli a těšíme se na setkání v roce 2013 u 15.ročníku Mountainbike summer solstice.

 

Usmívající seUsmívající seUsmívající se UŽIJTE SI LÉTO Usmívající seUsmívající seUsmívající se

 


Sponzoři

DIKStudio 4ForentaKolimaxSport GrillPenzion KovárnaWooxSun ski&board schoolStabytLesy ČRBirkiFALSIcebreakerOndrstrojRemaxEUROHARDSki Areál Červenohorské sedlo