Minulé ročníky Volejte: 777 874 587

Ročníky letní » 16.ročník - 21.června 2014

16.ročník - 21.června 2014
29.01.2014

Hezký a úspěšný rok 2014 přejeme Všem našim příznivcům a připomínáme, že letos jedeme 21.června...

V pátek 21.února jsme obdrželi první přihlášku na letošní ročník...nezima už asi opravdu končí a jaro je ve dveřích...přejeme šťasné a hlavně bezpečné první kilometry na kole!!!

Astronomické jaro začalo 20.března 2014 v 17 57 hod. Následující den jsme jej vyjeli přivítat a současně se rozloučit s letošní nepovedenou zimou na Praděd. Za krásného počasí jsme vystoupali do Velkého kotle, ťukli si šampaňským a sjeli vše zhodnotit na Ovčárnu. Teď už nám opravdu nezbývá než sednout na kola a začít polykat první kilometry. SKUL!!!!!!!

MrkajícíTak máme za sebou zahájení cyklistické sezóny...Mrkajícíjako každý rok jsme ve druhém květnovém týdnu vyjeli poznávat další kouty republiky v rámci nové sezóny. Letos jsme se pohybovali v okolí Kružberku a Slezské Harty, a přes zpočátku pesimistické zprávy ohledně účasti se nás nakonec ve středu 7.května sešlo 21 a vpodstatě hned začal večírek. První etapa nás, za krásného počasí, zavedla  podél obou nádrží k Nízkému Jeseníku a nabízela úžasná panoramata v Bohem zapomernuté krajině. Během druhého dne jsme kopírovali řeku Moravici po obou březích,dojeli do Žimrovic, kde jsme se občerstvili a otáčeli, abychom ve večerních hodinách ukončili výlet v útulném Davidově mlýně ve Starých Těchonicích.

Jsme rozjeti a už se naplno můžeme věnovat letošní trati našeho závodu...novinky budou brzy následovat!

                                                                               S vyplazeným jazykem !!!!!!Letošní trasa je hotova!!!!!!S vyplazeným jazykem

Po dvou letech se opět vracíme na Staroměstsko a snažili jsme se zvolit cesty a cestičky, které jsme ještě v minulosti nikdy nejeli. Myslím, že se nám záměr zdařil, a úžasné scenérie a výhledy jistě vyváží lehce náročnější profil. Letos tedy pojedeme přes Ostružnou, Brannou, Vikantice a Šléglov do Starého Města pod Sněžníkem. Odtud krásnými loukami do místa hlavního občerstvení v Hynčicích pod Sušinou, kde nás letos pohostí Hotel Sněženka. Přes vrchol Štvanice do Stříbrnic,Kunčic a krásnou vrstevničkou do Malého Vrbna, kde nás čeká závěrečný výstup na Frňákovník a zpět do Petříkova. Celá trasa je dlouhá 53 km. Kromě přírody jsme se letos zaměřili i na potěchu oka stavařova či architektova, a pojedeme kolem architekty oceněného Penziónu Kraličák.

Jedeme za měsíc a pro ty, kteří mají zájem o každoroční triko je čas na přihlášky - máte čas do Křičící ******5.ČERVNA 2014******* Křičící

Pozvánka na 16.ročník Mountainbike Summer Solstice 2014:

Mapa, profil a popis trati:

S vyplazeným jazykemZbývá  nám pár dnů do startu..všechno běží tak, jak má. Většina "známých firem" je přihlášená, v pátek 20.června jedeme značit trať, a tak mi nezbývá než, jako vždy marně, na Vás apelovat, aby zejména Ti, kteří to mají kousek, si vyzvedli startovní čísla již v pátek a předešli tím sobotní frontě!!!! Počasí nám také snad vyjde, takže se na Vás těšíme a v sobotu přesně kolem 10oo střílíme šampaňské!!!S vyplazeným jazykem

                                                    Plačící  !!!!!!!! Je to smutné, ale letošní ročník Mountainbike summer solstice je za námi !!!!!!!!  Plačící

 

V sobotu 21.června 2014 se nás nakonec sešlo a sjelo 153 účastníků všech věkových kategorii a  úrovní výkonnosti. Jako každoročně  výstřel z lahve šampaňského odstartoval závod na oslavu příchodu léta. Počasí  nám vcelku přálo, nepršelo a přecházející studené frontě s poklesem teplot jsme čelili zvýšeným úsilím na trati ev. v restauracích a osvěžovnách. Členitý terén s nádhernými výhledy  prověřil síly všech účastníků, a tak jste využívali všech možností nabrání sil, ať už v Branné nebo Starém Městě, a oficiální místo občerstvení v Hynčicích pod Sušinou v hotelu Sněženka po 21 ujetých kilometrů, přišlo jistě všem vhod. Jen obtížně lze hodnotit nedostatky v rychlosti obsluhy při takové invazi cyklistů. Trpělivost byla na místě. Po nabrání sil nás čekal výjezd Hynčicemi na vrchol Štvanice, odkud byl nádherný a trošku nezvyklý pohled na celý hlavní hřeben Jeseníků. Po sjezdu do Stříbrnic řada z nás ještě využilo poslední možnost doplnění tekutin v Kunčicích, než jsme se vydali na závěrečná stoupání přes Andělské údolí na Frňákovník a do Petříkova. Jen si myslím, že k vlastní škodě, někteří jeli přes notoricky známý Paprsek, a tím vynechali jednu z nejkrásnějších části celé etapy. Celý peloton dojel zpět k Šumákovi v rozpětí několika hodin, t.j. od 14 40 do 21 30 a hlavně bez vážnějšího úrazu či technické závady( pokud jste nám něco nezatajili). Večerní zábavka s vyhlašováním výsledků a tombolou přerušená ohňostrojem jen doplnila, dle mého názoru, další úspěšný ročník této akce.

 

Výsledky sportovní a anketní:

Nejrychleji celou trať projel: Petr Kincl

Letos jsme,vzhledem k věku, ocenili i výkon druhého nejrychlejšího: Ondra Taraba ( ročník 2000 )

Losovaný vítěz a champion 16.ročníku Mountainbike summer solstice: Andrea Jurčáková

Nejhůře upadl: Erik Zámečník

Nejhůře dopadli: Eman a Malej Malej

Nejstarší účastník: Jiří Juřena

Nejmladší účastník: Jiří Kročák

 

Velmi a velmi děkujeme všem, kteří nás podpořili, jak finančně, tak i věcnými dary. Nesmírně si jejich pomoci vážíme!!!!!!!!!!

Jsou to: Jarda Semela, Pavel Indra, Petr Maurer, Staňa Arucidis, Roman Kopřiva, Marek Schromm, Helena Schrommová, Dan Arzt, Pepa Sekula, Katka Stejskalová, Zdeněk Pospíšil, Zdeněk Šeda, David Chovanec,Jirka Juřena, Robert Vranka, Tereza Ondřejová, Tomáš Jakubec, Zdeněk Hájek, Jarda Vokál, Zdeněk Krejzek, Vašek Dvořák, Honza Skotálek, Jarda Hečko, Eman, Jirka Švub, Petr Novák, Irena Honskusová, Petra Bumbálková, Ríša Sotorník, Zdeněk Šilar a Jirka Hastík.

Dále děkujeme firmě Kaste Petříkov a Hotel Helios Lipová-lázně.

Za fotodokumentaci celé akce a hodiny prostáté na trati moc děkujeme Robertovi Neugebauerovi.

Obrovský dík patří samozřejmě Vám všem, kteří jste s námi jeli, bavili se a vítali léto a těšíme se při 17. ročníku Mountainbike summer solstice 2015 naviděnou!!!!

                                                                                            Usmívající se  !!!!!!! KRÁSNÉ LÉTO !!!!!!!  Usmívající seZbývá nám pár dnů do startu

Mapa,MPozvánka na 16. ročníkPOJedeme za měsíc a protoJPo dvou letech se oěp vracíme na StaromšěstP


Sponzoři

DIKStudio 4ForentaKolimaxSport GrillPenzion KovárnaWooxSun ski&board schoolStabytLesy ČRBirkiFALSIcebreakerOndrstrojRemaxEUROHARDSki Areál Červenohorské sedlo