Minulé ročníky Volejte: 777 874 587

Ročníky letní » 3.ročník - 23.června 2001

3.ročník - 23.června 2001
12.04.2010

V předvečer hlavního "závodu" ,t.j, v pátek se uskutečnila cyklistická časovka do vrchu pro nedočkavé účastníky. Startovalo se po dvojicích před restaurací Sport Grill a jelo se směrem na Ramzovou, kde se u "Větrolamu" točilo a zpět do Petříkova. Mezi asi 15 účastníky zvítězil Roman Vrbka.

 

Pozvánka na 3.ročník Mountainbike summer solstice

Počet účastníků 45.

3.ročník je ale zejména proslulý nebývalou nepřízní počasí, kdy prakticky po dobu celé etapy hustě pršelo a byla výrazná zima.Proto se většina účastníků snažila zahnat zimu hned na první občerstvovačce ve Starém Městě pod Sněžníkem a poté na Návrší a tomu také odpovídá další průběh etapy. Milan Rydvan druhou polovinu absolvoval v sanitním voze s otřesem mozku,způsobeným srážkou s Pepínem Morávkem a následným pádem z kola.

Trasa: Petříkov, Ostružná, U lipek,Telčava, Adamovské údolí, Malé Vrbno, Staré Město pod Sněžníkem, Stříbrnice, Návrší, Bystřiny, Chrastice, Habartice, Vikantice, Branná, Ostružná a Petříkov.

 Od tohoto roku se stává pravidlem losování celkového vítěze závodu a dále vyhlašování výsledků ankety ve 3 kategoriích. Všichni aktivní účastníci mohou volit cyklistu, kterému se povedl nejlepší pád (great crash), který nejvíce přehnal konzumaci lihových nápojů  (great drunk) a který nejvíce zabloudil v průběhu etapy (great diversion).Všichni vítězové obdrží speciální pamětní triko s označením kategorie.


Sponzoři

DIKStudio 4ForentaKolimaxSport GrillPenzion KovárnaWooxSun ski&board schoolStabytLesy ČRBirkiFALSIcebreakerOndrstrojRemaxEUROHARDSki Areál Červenohorské sedlo