Minulé ročníky Volejte: 777 874 587

Ročníky letní » 4.ročník - 29.června 2002

4.ročník - 29.června  2002
12.04.2010

 

Termín 4.ročníku byl poprvé posunut až na poslední týden v červnu, neboť byl Šumák tak vysílen po náročné zimní sezoně, že musel čerpat dovolenou na zotavenou.

Novinkou tohoto ročníku bylo, že byla trať poprvé značená tak, abychom zamezili stížnostem z minulých let, kdy někteří cyklisti amatéři bloudili. O značení tratě, které bylo provedeno den před vlastním závodem, se postarala později známá "značkovací dvojka" Roman Vrbka a Jirka Hastík.

Účastníků byl kolem 50.

Pozvánka na 4.ročník Mountainbike summer solstice

 

Trasa: Petříkov,Ramzová, Dembauda, Jelenka, Volská louka, Františkov,Kazatelna, Kouty nad Desnou(zde bylo občerstvení), Přemyslov, Tři Kameny, Pekařov, Jindřichov, Habartice, Vikantice, Branná, Ostružná, Petříkov.

 Profil tratě:

Pro tento ročník byl charakteristický poměrně náročný začátek, zejména výjezd a pro některé "výtlak kol" z Dembaudy na Jelenku, kde bylo v horské tůňce přichystané milé občerstvení v podobě plzeňského piva. Faktem zůstává, že chuť studeného piva lehce hořkla současně s průtrží mračen, která se spustila právě při dojíždění na vrchol, a poté nás déšť provázel prakticky až do Jindřichova. Teprve v poslední třetině etapy vysvitlo sluníčko, které však jen dokreslilo příjemný pocit z námahy ujetých kilometrů  jedné z nejpěknější etapy v dosavadní historii.

 


Sponzoři

DIKStudio 4ForentaKolimaxSport GrillPenzion KovárnaWooxSun ski&board schoolStabytLesy ČRBirkiFALSIcebreakerOndrstrojRemaxEUROHARDSki Areál Červenohorské sedlo