Minulé ročníky Volejte: 777 874 587

Ročníky letní » 5.ročník - 28.června 2003

5.ročník -  28.června 2003
12.04.2010

Při hledání možností nových nepoznaných tras jsme zjistili, že nemusíme vždy startovat z Petříkova. Po doladění všech organizačních těžkostí bylo rozhodnuta, že místem startu bude Javorník, trasa povede po hřebeni Rychlebských hor a na místo stratu se hromadně přesuneme autobusem, zatímco kola budou transportována na valníku Avie. Jako třešinka na dortu působil fakt, že o přesunutém místu startu neměli účastníci, do příjezdu autobusu, žádné ponětí. Přesun proběhl vcelku bez komplikací a všichni se včas dostali na místo. Novou základnou a místem rozpravy se na krátký čas stala restaurace Taverna v Javorníku.Vzhledem k tomu, že Šumák stejně jako loni odcestoval v době letního slunovratu na dovolenou, museli jsme opět posunout termín na konec června.

Pozvánka na 5.ročník Mountainbike summer solstice

Počet účastníků: 73

U příležitosti 5.výroční našeho závodu přijelo mnoho účastníků v nových příležitostných dresech , vyrobených brněnskou firmou Atex.

Trasa: Javorník, zřícenina hradu Rychleby, rozcestí U buku, Nové Vilémovice, Hraničky, Špičák, sedlo Peklo, chata Ostravačka, Malení, Smrk, Černý Potok, Císařská bouda, Ostružná, Petříkov.

 

Trasa byla obtížná jednak svým profilem a jednak tím, že prakticky od začátku do konce vedla terénem a mnoho kilometrů bylo nutno jet po tolik nepopulárním makadamu. Výhodou celého dne bylo krásné počasí a občerstvení, které bylo servírováno na Hraničkách (pivo, limo) a poté na lovecké chatě Ostravačka, kde Šumákem uvařený guláš a v horské bystřině chlazená Plzeň, šla k duhu většině účastníků.

 

 

 

 

 


Sponzoři

DIKStudio 4ForentaKolimaxSport GrillPenzion KovárnaWooxSun ski&board schoolStabytLesy ČRBirkiFALSIcebreakerOndrstrojRemaxEUROHARDSki Areál Červenohorské sedlo